karta i wypłata

Wpuściły nas w kanał z bezpłatnymi bankomatami i prawie darmową obsługą poprzez Internet a płatnymi usługami w samej placówce. Następnie obniżyły koszty własne zwolnieniami swoich pracowników i lokowaniem filii w tanich malutkich klitkach z jedną,góra dwoma kasami i biurkami. My Klienci, cóż: nauczyliśmy się „internetować”; zasmakowaliśmy w wygodzie itp.
Jak mi mój  bank zaśpiewa o opłatach z jego bankomatu to po prostu przejdę do jakiegoś banku polskiego. Mam konto w banku, ale nie mam karty, czego panie w banku nie mogą pojąć, bo to bank internetowy  . A ja po prostu przelewam sobie do innego i po drodze z pracy wypłacam, jeśli potrzebuję, a potrzebuję rzadko. Złodziejom z banków wciąż mało. Taki WBK kredytów to udziela na 14% w skali roku, ale lokata 3 miesięczna jest oprocentowana 1 % ! Poniżej progu inflacji, a jeszcze podatek Belki z niej ściągają! I złodziejom mało! radzę aby pozamykali banki jeśli im się nie opłaca. Mi się nie opłacało utrzymywanie sklepu to go po prostu zamknąłem. A swoją drogą takie dogadywanie się właścicieli to jest chyba zmowa i powinien się tym zająć Urząd kontroli Konkurencji i Konsumentów.

 

Każdy bank powinien sam decydować czy wprowadza opłaty, a tak to widać tutaj zmowę.  za prowadzenie konta biorą mi 17zł miesięcznie plus do tego 5zł za każde pobranie z konta, bywa że się pobiera z 3razy i już mamy 15zł. Postanowiłem złożyć wniosek o kartę, żeby nie dać zarobić  fakt, że za kartę tez trzeba płacić, ale już tylko raz na miesiąc. W telewizji same reklamy co jeden bank to lepszy jakiś lamus z melonikiem na rowerze zachwala dany bank, za chwile ulizany laluś na wielbłądzie jedzie i klepie swoją formułę! Ja mam konto Direct w ING, nie płacę nic za korzystanie z konta i bankomat ING bezpłatny.. Za kartę VISA 7 zł do rachunku, jeżeli nie zrobię transakcji za min. 300 zł. Zatem można nic nie płacić za konto. Oczywiście jest w tym haczyk tzn. jak wpłacasz i wypłacasz gotówkę w banku to biorą procent z tego plus dodatkową opłatę. Ale jak nie chodzi się do banku, to nie trzeba nic płacić.