kredyty gotówkowe

Zamierzasz złożyć wniosek o udzielenie kredytu bankowego? Aby uzyskać lepsze warunki, powinieneś uporządkować swoje dotychczasowe zobowiązania finansowe, a także, jeżeli jest taka możliwości, postarać się o stabilniejszą formę zatrudnienia i wyższe dochody. W ten właśnie sposób w oczach banku można znacznie zwiększysz swoją zdolność kredytową.
Zdolność kredytowa, to wg Prawa Bankowego teoretyczna zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie. Zdolność kredytowa ma  decydujący wpływ na to, czy i na jakich warunkach bank udzieli Ci kredytu. Zdolność tę wyraża się poprzez maksymalną sumę wysokości kredytu, ze spłatą którego prawdopodobnie będziesz w stanie sobie poradzić. Im wyższej bank oceni Twoją zdolność kredytową, tym lepiej dla Ciebie. Dzięki temu będziesz mógł zaciągnąć kredyt na większą sumę, której potrzebujesz, oraz może wpłynąć na wysokość np. marży bankowej. Im wyższa wysokość rat kredytów które aktualnie spłacasz, to w chwili gdy ubiegasz się o następny kredyt, to o tyle niższa jest Twoja zdolność kredytowa. Na przykład, rata za nowy telewizor w wysokości 100 złotych może obniżyć ją nawet o kilkanaście tysięcy złotych.


W związku z tym, zanim złożysz wniosek o kredyt spłać wszystkie raty, jakie Ci pozostały. Jeśli jest to niemożliwe, rozważ połączenie Twoich zobowiązań w jeden kredyt konsolidacyjny. Zazwyczaj wiąże się on z wydłużeniem okresu spłaty, a więc również z obniżeniem wysokości comiesięcznych rat.
Także Inne zobowiązania,  mogą działać na Twoją niekorzyść przy ocenie zdolności kredytowej, do czynników zmniejszających zdolność kredytowa należą między innymi alimenty, składki inwestycyjne i ubezpieczeniowe (na przykład indywidualne polisy na życie), a czy też poręczenie kredytu innej osobie.
Aby pomóc państwu w wyborze optymalnego kredytu gotówkowego przedstawiamy ranking symulacji  kredytów gotówkowych wykonanych dla bankie.pl nowy klient nowy, kwota kredytu 2500 zł, na 6 miesięcy dla czteroosobowej rodziny (małżeństwo 31 i 33 lata z dwojgiem dzieci). Ich łączne zarobki, z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony, wynoszą 4000 zł netto. Koszty utrzymania opiewają na kwotę 3200 zł (w tym 1200 zł raty wcześniej zaciągniętego kredytu).