kredyty samochodowe

Jak w przypadku każdego kredytu, oprocentowanie kredytu samochodowego poziom ustala bank, najczęściej jest zmienne i bazuje na stawce WIBOR. Do tego doliczana jest marża banku. O ile bank nie ma wpływu na stawkę WIBOR, tak poziom marży uzależniony jest od zdolności kredytowej. Warto spróbować negocjować jej wysokość. Należy pamiętać, że dłuższy okres kredytowania przyczynia się do obniżenia rat, za to w sumie koszty kredytu są wyższe.
Odsetki nie są jedynymi kosztami jakie kredytobiorca ponosi. Dlatego trzeba zwrócić również uwagę na inne koszty, określone w tabeli opłat, takie jak wysokość prowizji, która może istotnie zawyżać koszt kredytu. Tym samym efektywne oprocentowanie kredytu może znacznie przewyższać nominalne. Dodatkowo bank może wymagać ubezpieczenia spłaty kredytu na wypadek śmierci. Koszty takiej polisy mogą podwyższyć ratę, co realnie podnosi koszty obsługi długu. Ponadto banki stosują różnego rodzaju formy zabezpieczeń, wśród nich najczęściej wyróżnia się częściowe przewłaszczenie na rzecz banku oraz cesję praw z polisy AC. Oznacza to, że nabywca staję się jedynym właścicielem samochodu dopiero po spłacie całości zadłużenia, natomiast w przypadku kradzieży samochodu – wypłacane odszkodowanie w pierwszej kolejności pokrywa pozostałe do spłaty raty kredytu. Inną odmianą przewłaszczenia jest również warunkowe przewłaszczenie – w tym przypadku bank staje się współwłaścicielem samochodu dopiero, gdy zalegamy z płatnościami rat kredytu samochodowego.
Warto być przygotowanym na wypadek, gdy powinie nam sienoga  i tymczasowo utracimy zdolność do terminowej spłaty zobowiązań. Dlatego trzeba sprawdzić, czy istnieje możliwość karencji, tj. tymczasowego zawieszanie spłaty rat kapitałowych kredytu. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na warunki dokonywania zmian i rozwiązania umowy oraz przypadki, w których bank będzie miał prawo do wypowiedzenia umowy kredytu samochodowego.

Getin Bank  Dla klientów Getin Banku chcących skorzystać z kredytu samochodowego bank oferuje pożyczkę w PLN na zakup dowolnego pojazdu, długi okres kredytowania, szybką decyzję kredytową oraz finansowanie kosztów ubezpieczeń i prowizji.

WNIOSEK O KREDYT

Santander Consumer Bank

 

Szybki kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank daje klientowi wiele możliwości m.in. wpłata własna od 0 zł, okres kredytowanie do 7 lat, decyzja kredytowa już w 30 minut.

WNIOSEK O KREDYT

Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Atrakcyjnie oprocentowany kredyt samochodowy BNP Paribas można zaciągnąć zarówno na samochody nowe, jak i używane (nawet dziewiętnastoletnie).

WNIOSEK O KREDYT

Alior Bank

 

Alior Bank proponuje kredyt gotówkowy, który można przeznaczyć na kupno samochodu. Gwarantuje, że rata pożyczki będzie niższa niż raty pożyczek w innych bankach, 0 zł prowizji oraz do 150 tys. zł otrzymasz bez zabezpieczeń.

WNIOSEK O KREDYT

Credit Agricole Bank Polska  Nawet do 120 000 zł w gotówce, które można przeznaczyć na zakup dowolnego auta lub motoru – nowego lub używanego. W Credit Agricole nie wymagamy zabezpieczenia kredytu w postaci pojazdu, który kupujesz. Możliwość skorzystania z niższej raty po przedstawieniu rachunków.

WNIOSEK O KREDYT

Getin Bank

 

Kredyt samochodowy Getin Banku to: zawsze promocyjne oprocentowania, decyzja nawet w 2 godziny, minimum formalności, oferta również dla samochodów używanych.

WNIOSEK O KREDYT