zakupy na raty

Przedłożyłem masę zaświadczeń o dochodach ,z których mógłbym kupić jednorazowo kilka takich produktów , o który się starałem dostać kredyt . W końcy stwierdzono ,że jest „coś” nie tak i zaproponowano mi „tylko” przeszło500 zł więcej przy cenie towaru 2250 ,przyczym zażądano jeszcze wpłatę 250 zł . Takie to są rat % procent w Media Markt . Chodzi tu o celeowe zmęczenie klienta załatwianiem formalności aby później mu podsunąć cudem zdobyty korzystny kredyt . O kompetencji pracownika nie będę już pisał . Tez kupiłem tam sprzęt na raty 0% dostałem kartę kredytową której nie chciałem ale zacząłem z niej korzystać w czarnych godzinach , ale wszystko sie zgadza sprzęt spłacony kredyt zamkniety , karta spłacona grzecznie czeka na kolejne użycie , limit 3300, mili ludzie tam pracują chętnie doradzają nawet w banku jak omijać czesto ich własne dziwne przepisy , nie miałem żadnego problemu z Bankiem BPH jak i nie mam z Santanderem z którym tez kupuje w MM na raty 0% wiele z waszych przypadków to odosobnione przypadki zebrane w internecie na forum z całej polski , w kazdym banku sie zdarzają podobne rzeczy poczytajcie o innych bankach ale wszystko da sie wyprostować tylko swoje sprawy trzeba brac w swoje rece a nie płakać bo wyciag nie taki przyszedł , Banki chętnie pomagają i korugują takie sprawy bo żyją z kredytów i opinii o nich , Nie wątpie w to że macie rracje bo np ja miałem dziwne przygody z mBankiem bo trafiały do mnie jakieś kosmiczne salda i proszono mnie o spłate karty ktorej nawet nie miałem ,poszedłem i sie okazało że w systemie widnieje człowiek ktory sie nazywa tak samo jak ja urodził sie jak ja a nasze pesele różnią sie 1 cyfra którą ktoś akurat pomylił wprowadzając klienta do systemu i wyświetliłem się ja jako osoba która już korzystała z usług mBanku i karta została przypisana mi a wydana panu który sie nazywał tak samo heh, taki fenomen , ale wszystko sie wyjaśniło bez zgrzytów.  Mocno naciągane z tym numerem PESEL. A czy bank ma prawo podnieść spłatę kredytu o podatek VAT? Myśleliśmy, że kredyt jest spłacony, chcieliśmy sprawę zamknąć, ale pani w banku powiedziała, że  zmienił się na 23% i w związku z tym przyślą ile ma być za to dopłaty! I jeszcze jedno, jakie oni dają potwierdzenie spłaty kredytu? W jakiej formie, żeby człowiek był pewny, że sprawa jest zamknięta?

PESEL składa się z 11 cyfr. 6 pierwszych data (ok możecie mieć takie same), 4 kolejne to numer z sekwencji (z czego 4 cyfra określa płeć). Cudownym zbiegiem okoliczności (urodzenie w odstępie 1 minuty). jednocześnie, prosząc o pomoc. Przedstawię sprawę od początku: w dniu 21.04.2011r. zakupiłem w Media Mark w Gdańsku (laptopa z torbą) na 30 rat bez oprocentowania. Po jakimś czasie, przysłano mi kartę kredytową Banku BPH S.A. (uszczęśliwiając mnie na siłę). Korzystałem z karty kredytowej do dnia, kiedy mi skradziono dokumenty i zgłosiłem do banku ten fakt z prośba o zablokowanie jej. Mimo, że spłacałem na bieżąco rachunki przesyłane przez bank, podjąłem działania mające na celu uregulowanie zadłużenia związanego z korzystaniem z karty kredytowej (nie licząc spłaty raty za zakupiony laptop). I od tego momentu zaczął się problem. Wykonałem dwukrotnie telefon na infolię, prosząc o podanie mojego zadłużenia zaciągniętego z korzystaniem z karty. Zdziwiłem się bardzo, kiedy podano mi dwie różne kwoty. Aby uspokoić swój niepokój, zwróciłem się na piśmie do banku o podanie wszystkich operacji – zadłużenia jak i wpłat. Po dwukrotnym zwróceniu się, w końcu za drugim razem otrzymałem taki wykaz. Przelałem podaną kwotę, mając nadzieję, że sprawa karty kredytowej jest zamknięta. Okazało się, że nie. Na początku zakupu w Media Mark wyliczono mi raty w wysokości 85,67 zł i przez kilka miesięcy spłacałem, dzisiaj rata wzrosła do sumy 115,67 zł. – dlaczego? – nie wiem. A najlepsza jest odpowiedz banku, cytuję – „kredyt z użyciem karty kredytowej MasterCard jest kredytem odnawialnym, co oznacza, że nie ma możliwości określenia długości okresu kredytowania, czy wysokości miesięcznej raty kredytu, stąd też nie ma możliwości przesłania harmonogramu spłat ww. kredytu.
Czy ktoś, jest w stanie mi wytłumaczyć, o co tu chodzi? Czy spłata przeze mnie kwoty zaciągniętej przez korzystanie z karty kredytowej nie załatwia sprawy? Jaki odnawialny kredyt, czy do końca mojego żywota będzie mi się odnawiał kredyt? Natomiast na koniec dochodzi cyfra kontrolna, która jest tak skonstruowana, że zmiana jednej cyfry znacząco zmienia cyfrę kontrolną. Podsumowując nie ma możliwości, żeby 2 numery PESEL różniły się